GİZLİ KODLARI

CEP TELEFONUNUZU TANIYIN

 

1-DÜNYANIN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN ANAHTAR NUMARANIZ 112  DİR.

    TELEFONUNUZ BLOKE DAHİ OLSA 112 HER ZAMAN ACİL ÇAĞRI OLARAK GİRİLEBİLİR.

 

2-ARABANIZIN  ANAHTARI ARACINIZIN İÇİNDE KALDI VE KAPILAR KİLİTLENDİ YADA ANAHTARINIZI KAYBETTİNİZ İSE  EVİNİZİ ARAYIN,CEVAP VEREN KİŞİYE YEDEK ANAHTARINIZI TELEFONA YAKLAŞTIRMASINI SÖYLEYİN.SİZ DE TELEFONUNUZU ARACINIZIN KAPISINA YAKLAŞTIRIN.KARŞI TARAF KAPILARI AÇMA DÜĞMESİNE BASTIĞINDA KAPILARIN AÇILDIĞINI GÖRECEKSİNİZ.

 

3-CEP TELEFONUNUZUN ŞARJI MI BİTTİ…

*3370# YAPTIĞINIZDA %50 YE YAKIN ŞARJ AKTİF OLUR.

 

4-CEP TELEFONUNUZ ÇALINDIĞINDA BLOKE EDEREK KULLANIM DIŞI YAPABİLİRSİNİZ.BUNUN İÇİN *#06# YAPTIĞINIZDA EKRANDA BİR KOD BELİRİR.BU KOD TELEFONUNUZUN SERİ NUMARASIDIR.BUNU BİR YERE NOT ALARAK

TELEFONUNUZ ÇALINDIĞINDA SERVİS SAĞLAYICINIZA BU KODU BİLDİRDİĞİNİZDE TELEFONUNUZ BLOKE OLUR VE KULLANILAMAZ.

 

1- Alan Modu: *3001#12345#* 

 

Telefonunuzun çeviricisine (arama ekranı) *3001#12345#* yazın ve yerel ağlar ile baz istasyonları hakkındaki bilgilere erişmenizi sağlayan “Alan Modu” na erişmek için arama düğmesine basın. 

 

2- Genel Test Modu: *#0*# 

 

Bu kod sadece Android (Genellikle Samsung telefonlarda) cihazlarda çalışıyor. Telefonunuzun arama kısmına yazdığınız takdirde belli testleri yapabilirsiniz. 

 

 

u: *#06#  

Cihaz kimlik numaranızı öğrenmek için yukarıdaki kodu numara çevirme alanına yazın. Unutmayın ki IMEI, cihazınıza özgü. Diğer şeylerin yanı sıra, bu numara çalınan cihazların 'kara listeye alınmasına' veya müşteri desteğine yardımcı olabilir. Genellikle telefonunuzun kutusu üzerinde de yazan bu kodla cihazın kaçak veya çakma olup olmadığını ya da çalındığı takdirde yerini öğrenebilirsiniz. 

 

4- Çağrı Yönlendirme Kontrolü: *#67# 

 

Bu kod, meşgul olduğunuzda veya bir çağrıyı reddettiğinizde telefonunuzun hangi çağrıları yönlendirdiğini kontrol etmenizi sağlar. Varsayılan olarak, muhtemelen operatörünüzün sesli mesaj servisidir. Ancak bunu başka bir numaraya iletmek için değiştirebilirsiniz. Örneğin bir ev numarası, ofis numarası veya üçüncü parti telesekreter servisi. iPhone’da, Ayarlar> Telefon>Çağrı Yönlendirme sayfasına giderek bu numarayı değiştirebilirsiniz. Android’de (sistemden sisteme değişiklik gösterir), Telefon uygulaması> Ayarlar> Arama> Daha Fazla Ayarlar>Çağrı adımlarını takip edin.

 

5- Arama yönlendirme hakkında daha fazla bilgi: *#61# 

 

Galaxy telefonlarda bu kod, bir çağrının mesaj merkezine iletilene kadar ne kadar süreceğini bildiren bir açılır pencere açıyor. iPhone’da, operatörden bağımsız olarak, bu kod size sadece *#67# ile aynı bilgiyi gösteriyor. 

 

6- Kalan dakikaları kontrol etmek: *646# 

 

Bu kod sadece faturalı hatlarda ve Galaxy telefonlarda çalışıyor. Bilgiyi yeni bir ekranda göstermek yerine, telefonunuza kısa mesaj gönderiyor.

 

7- Bill Dengesi Kontrolü: *225# 

 

Android’de bu kodu girdiğinizde bir SMS mesajı isteniyor.

 

8- Telefonunuzu arayan kimlik numarasında gizleme: # 31 # 

 

Bunu yalnızca Android cihazlarda çalıştırabilirsiniz. Ancak bu kodun girilmesi, Arayan Kimliği'nin devre dışı bırakıldığını belirten bir pop-up açıyor. Arayan Kimliği'ni yeniden yüklemek için *31# yazın. Arayacağınız numaranın önüne #31# kodunu ekleyin. Ardından 0 ile birlikte arayacağınız numarayı girin. Örneğin #31#053…

 

9- Faturalandırma döngüsü: *3282# 

 

Android'de çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Kodu girdiğinizde faturalama bilgilerinizle bir SMS mesajı isteniyor.

 

10- SMS Mesaj Merkezi: *5005*7672# 

 

Bu kod SMS mesaj merkezi numaranızı söyleyecek. Neden bu bilgilere ihtiyacınız olacağını bilmiyoruz, ama işe yarıyor. 

 

11- Çağrı bekletmeyi etkinleştirme kodu: *43# 

 

Bu kod çağrı bekletmeyi etkinleştirir. #43# girerek devre dışı bırakabilirsiniz.

 

 

12- Ürün yazılım bilgileri öğrenme kodu (Yalnızca Samsung Galaxy için geçerli): *#1234# 

 

Bu kod da yalnızca Galaxy aygıtlarında KULLANILABİLİR. 

 

LCD Ekran Test Modu: *#0*#

Android gizli kodları arasında oldukça önemli olan bu kod, aynı zamanda oldukça keyifli bir LCD Ekran Test Modu açıyor. *#0*# kodunu girdikten sonra telefonunuzun LCD ekranını renk, reseptör, titreşim, karartma, LED ve benzeri konularda test edebilirsiniz.

Arama Yönlendirme Kontrolü: *#61#

*#61# kodunu tuşlayıp arama tuşuna bastığınızda çağrı yönlendirme bilgilerini görebilirsiniz. Ses, very, faks, SMS, senkronizasyon gibi yönlendirme yapılabilen konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arama Bekletme Etkinleştirme: *43#

Telefonunuzun çağrı bekletme özelliğini etkinleştirmek isterseniz, *43# kodunu yazarak arama tuşuna basabilirsiniz.

Hızlı Test Menüsü: *#7353#

Özel Android kodları arasında en önemlilerden biri de hızlı test menüsünü açan *#7353# kodu. Bu menu sayesinde telefonunuzun kamera, ses, Bluetooth, sensor ve benzeri donanım veya özelliklerini kolayca test edebilirsiniz. Fakat bu kod sadece Samsung telefonlarda çalışır.

Firmware Görüntüleme: *#1234#

Yine Samsung telefonlarda Firmware’i (yazılım sürümünü) kontrol etmek için *#1234# kodunu deneyebilirsiniz.

Cep Telefonu Teşhis: *#9090#

Bu gizli Android kodu mobil teşhis konusunda kullanıcılara yardımcı olur. Samsun cep telefonları için sunulan bu kod ile cep telefonunuzun Servis modu penceresini görüntüleyebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Geri Dön: *2767*3855# (Dikkat! Veri kaybına neden olabilir)

Bu kod telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürür ve içindeki birçok veriyi temizler. Dolayısıyla kodu deneme yapmak için kullanmamanızı, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak istediğinizde kullanmanızı öneririz.

(ALINTI)

 103 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret2086205
Duyurular